Rower elektryczny MTB Trailowy Orbea Rise LT M20 420Wh 2026 NAJLEPSZE STAŁO SIĘ LEPSZE
Rise jest gotowy, aby po raz kolejny zmienić kształt rynku lekkich rowerów elektrycznych. Lżejszy i bardziej energiczny niż kiedykolwiek, z większą ilością energii w każdym gramie.
Lepsze prowadzenie, większa moc i większa wytrzymałość. Nasza zaktualizowana technologia Rider Synergy oznacza większą kontrolę niż kiedykolwiek wcześniej, zapewniając niezrównane wrażenia z jazdy na szlaku niezależnie od tego, gdzie jedziesz.
Nasz lekki eMTB, który oferuje zupełnie nowe wrażenia z jazdy na szlaku, eliminuje wiele kompromisów charakterystycznych dla innych e-MTB. Naturalna, ale potężna pomoc reaguje natychmiast z pełną elastycznością.
Trasy techniczne dają więcej frajdy niż kiedykolwiek. Najdłuższe przejażdżki nie stanowią żadnego problemu, dzięki wyjątkowemu zasięgowi. Prowadzenie będzie rewelacją dla rowerzystów, którzy poczują się jak na dobrze dobranym rowerze mechanicznym dzięki połączeniu geometrii, sztywności ramy i niskiej masy. Krótko mówiąc, żaden eMTB nie oferował podobnego połączenia ze szlakiem
Sztywny we właściwym miejscu:
Rowery mogą być zbyt sztywne lub zbyt elastyczne. Rowery wyczynowe wymagają odpowiedniej sztywności we właściwych miejscach. Orbea ciężko pracowała, aby zwiększyć sztywność przedniego trójkąta o 8% i sztywność tylnego trójkąta o 14%, zapewniając idealną równowagę. To właśnie w tym miejscu ich testy wykazały najlepszy sposób na radzenie sobie z kłamstwami; wystarczająco sztywna do pokonywania ostrych zakrętów i hamowania, ale nie za sztywna, która ograniczałaby przyczepność i zwiększała zmęczenie kierowcy.
Asymetryczna konstrukcja:
Nowa asymetryczna konstrukcja ramy Rise, sprawdzona już w nowych Occam i Rallon, jest kluczem do znalezienia idealnej wydajności konstrukcyjnej. Położenie suportu wraz z systemem SBS (Secure Battery System) firmy Orbea zwiększa sztywność skrętną. Wynik? Najlepsze właściwości jezdne, co oznacza precyzyjne i pewne prowadzenie niezależnie od trasy. Sztywność dostosowana do rozmiaru: Asymetryczna konstrukcja ramy pozwala Orbea dostosować sztywność ramy do każdego rozmiaru, upewniając się, że w miarę zmiany długości rur i dźwigni, wrażenia z jazdy na Rise pozostaną takie same.
Droppery o długim skoku:
Steep’n’deep ustanowiło nowy standard w projektowaniu rowerów, możliwość zamontowania droppera o długim skoku pozwala rowerzystom opuścić siodełko na zjazdach, zapewniając więcej miejsca do poruszania się i większą kontrolę. Teraz wszyscy użytkownicy Rise powinni móc założyć dropper o długości 200 mm, a w rozmiarach L i XL można go zwiększyć do zadziwiających 230 mm.
RS Power: więcej zabawy, więcej czasu Rider Synergy (RS) to serce Rise. Niestandardowe oprogramowanie Orbea współpracuje z silnikami Shimano EP8, aby zapewnić najbardziej naturalne, elastyczne wspomaganie i najlepszy w swojej klasie zakres akumulatorów podczas najbardziej epickich przygód.
Nowe oprogramowanie Rider Synergy Gen2:
„Mniej e, więcej roweru” oznacza bardziej naturalną pomoc i dłuższe przejażdżki. Orbea twierdzi, że tak dobra jazda jest możliwa tylko wtedy, gdy od samego początku weźmie się pod uwagę moc, zasięg i wszystko razem. Wszystko jest równowagą. Oprogramowanie sprzętowe i elektronika nowej generacji Rise umożliwia konfigurację mocy wyjściowej silnika do 85 Nm. Orbea twierdzi, że dzięki natychmiastowemu dostarczaniu mocy bez opóźnień wzrost mocy jest nie mniej naturalny. Testy wykazały, że rowerzyści czują się bardziej naturalnie przy niższych kadencjach, na przykład na technicznych trasach lub trudniejszych podjazdach. Rise oferuje teraz o 15% większą moc, dostarczaną przy niższych kadencjach, w porównaniu do poprzedniego roweru.
Rise jest fabrycznie skonfigurowany z dwoma trybami jazdy:
Bateria na każdą jazdę:
– Bateria 420 Wh, zapewniająca najlżejszą jazdę. Kolarze poszukujący najlepszego prowadzenia i najlżejszego Rise’a wybiorą 420 Wh i będą korzystać z nowego Range Extendera podczas najdłuższych weekendowych przygód. – Bateria 630 Wh, dla maksymalnego zasięgu: Użytkownicy szukający najdłuższego zasięgu mogą wybrać baterię 630 Wh. Oczywiście, ponieważ waga rowerzysty ma duży wpływ na zasięg, ciężsi rowerzyści mogą wybrać opcję 630 Wh. – Rise Extender 210 Wh, łatwe zwiększanie zasięgu w celu uzyskania najbardziej epickich przejażdżek. Mniejszy niż butelka wody i waży zaledwie 1,1 kg.
Specyfikacja:
Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w informacjach o produktach i komponentach pojawiających się w tej witrynie w dowolnym momencie i bez powiadomienia, w tym w odniesieniu do sprzętu, specyfikacji, modeli, kolorów i materiałów.
Tabela rozmiarów:
Strona producenta: Orbea Rise
Instrukcja Blue Paper Orbea Rise Alu Instrukcja Blue Paper Orbea Rise Karbon
*Orbea oferuje dożywotnią gwarancję na ramę roweru bez żadnych ograniczeń co do sposobu użytkowania roweru
| Rama | Orbea Rise LT OMR 2025, 150 mm skoku, koła 29″, Concentric Boost 12×148 |
|---|
| Korba | Shimano Steps EM600 |
|---|---|
| Zębatka | ethirteen Helix Core espec Direct Mount 32T, ChainLine 55 mm |
| Kaseta | Shimano CS-M7100, 10–51T, 12-rzędowa |
| Łańcuch | Shimano M6100 |
| Manetki | Shimano SLX M7100 I-Spec EV |
| Hamulce | Shimano M6120, hydrauliczne tarczowe |
|---|
| Koła | Race Face AR 30c, Tubeless Ready |
|---|
| Kierownica | OC Mountain Control MC31, Rise 20, szerokość 800 mm |
|---|---|
| Mostek | OC Mountain Control MC20, 0º |
| Sztyca | OC Mountain Control MC22, 31.6 mm, regulowana (dropper) |
| Siodło | Fizik Terra Ridon X5, 145 mm |
| Chwyty | OC Lock On |
| Silnik | Shimano EP801 RS Gen2 MC |
|---|---|
| Bateria | Orbea Internal 420 Wh |
| Wyświetlacz | Brak |
| Ładowarka | Orbea 2. generacja eBike Smart Charger 42V / 2–4A |
| Pilot | EN600-L |
| Marka | Orbea |
|---|---|
| Kod kreskowy | 8434446982248 |
| Model | Orbea rower elektryczny RISE LT M20 420W Desert Rose - Carbon |
|---|
Brak recenzji
Dodaj swoją recenzjęWszystkie zamówienia wysyłamy kurierem za darmo na terenie całej Polski.
Produkty oznaczone jako "Dostępny" wysyłamy w ciągu 1–2 dni roboczych. Standardowy czas dostawy to 2–5 dni roboczych.
Masz 30 dni na zwrot towaru bez podawania przyczyny. Zwrot jest darmowy.